Erdő épült a vadászati kiállításban
Megnyílt a Vadászat és vadászfegyverek Magyarországon kiállítás a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A kiállítás installáció tervezője Czeglédi Lajos kollégánk volt, aki egy igazi erdőt álmodott meg a szalagszerű vitrinsorok mentén. A megvalósításban cégünk, a Salisbury Régészeti Építészeti Kft. együttműködött a nagy szakmai múltra visszatekintő Tranzorg Kft.-vel, akik a kollégánk által álmodott terveket megvalósították.
Megnyitotta kapuit a napokban a Vadászat és vadászfegyverek Magyarországon tárlat a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. A kiállítás az „Egy a természettel” Vadászati és Természeti kiállításhoz kapcsolódik. Ennek a monumentális és elképesztő hangulatot biztosító tárlatnak a megjelenését Czeglédi Lajos diplomás iparművész tervező álmodta meg, aki 20 éves tapasztalatát és a kiállításokra való rálátását egyfajta kortárs művészeti alkotásként teljesítette ki a tárlatban. A Magyar Mezőgazdasági Múzeum historizáló impozáns belső tereibe szalagszerű vitrinsorokat képzelt el, majd valósított meg. A régi és a modern kapcsolatát harmonikusan, a térbe tökéletesen illeszkedve alkotta meg.
A kiállítás tematikáját lineáris kronológia szerint építették fel, tehát a látogató idő rendben a honfoglalástól kezdve egészen napjainkig megtekintheti a vadászat tárgyait, módszereit, elemeit.
A tervező éppen ezért gondolt egy merészet és egy szimbolikus erdőt épített fel az épület belsejébe, amiben egy hosszú vitrinsávon keresztül viszi magával az érdeklődőt.
A terveket azonban meg is kellett valósítani. Ebben a nehéz, ámde örömteli feladatban a Tranzorg Kft. vállalt szerepet, akik mindössze másfél hét alatt építették fel a monumentális, 20 köbméternyi fából megalkotott installációt.
A tervezéssel együtt mindössze szűk két hónap alatt megvalósított tárlat másfél hét alatt épült meg a Magyar
Mezőgazdasági Múzeumban, amit közel 70 méter hosszú vitrinsáv alkot. Az idő rövidsége miatt az installációk
már akkor elkezdtek a helyükre kerülni, amikor még a vitrinhossz nem volt végleges, így elmondható, hogy
egy elképesztő véghajrában alkották meg a kivitelezők, a Tranzorg Kft. szakemberei ezt a csodás összhatást
és ezzel együtt a látogató számára egy beltéri erdőt.
Híreink
Átfogó, integrált rendszerben működő, EIM – kiterjesztett információs térmodellezés szolgáltatási technológiájának kifejlesztése
Kattintson a részletekért!
Ötszáz éves időutazás: így nézhettek ki a török hódítás előtti Magyar Királyság vidéki települései
Soha nem látott módon láthatjuk újra az ötszáz évvel ezelőtti magyar vidéket.
Magyar régészek tettek felfedezéseket Romulus és Remus városában
Gabii az ókori Róma keletre fekvő testvérvárosaként méltán híres az évezredes régészeti maradványairól.