Elindult műtárgyvédelmi asszisztens képzésünk
Tavaly év végén elstartolt, sőt már javában zajlik műtárgyvédelmi asszisztens képzésünk, amely nem titkoltan a restaurátorképzés előszobája.
Oktatóink között neves hazai restaurátorművészek sorakoznak, akik közül többen a Képzőművészeti Egyetem restaurátorképzésén is oktatnak, a legnagyobb múzeumokban dolgoznak, vagy hosszú évek kitartó munkájával építették fel saját vállalkozásukat.

Nem titkolt szándékunk továbbá, hogy tanulóinknak kedvet szerezzünk az egyetemi felvételihez, hogy később esetleg maguk is diplomás restaurátorművészeink táborát gyarapíthassák.
Tanulóink sok egyéb mellett az alábbi területekkel ismerkedhetnek meg: restaurátor elmélet és etika, állati vázrészek, műtárgykörnyezet, fém, fa, bőr, textil, szilikát (kerámia, üveg, porcelán), papír anyagtan és gyakorlati restaurálási ismeretek, régészeti alapismeretek, mozaik, freskó, szekkó, kőzetek és ásványok, tárgyrajz és mintázás.
Híreink
A töki templomrom dicső korában
Középkori hadurak rajtaütései, nyilak és lándzsák zöreje, megvert és megsebesített közemberek panaszai révén keletkezett egykori iratok jóvoltából lehetőségünk adódik bepillantást nyerni abba, hogyan nézhettek ki a tökihez hasonló falusi templomok a középkori Magyar Királyságban.
Harmadik ütem Pátynál – több száz avar kori sírt tárunk fel
Idén kezdtük a harmadik feltárási ütemet a HelloParks területén, ahol az eddigi feltárások alapján is szintén több száz sír található.
Trágár levél, amiben egy akadémikust is elragadtatott a hőség
A forróság gyakran veszi el az ember eszét, és még a köztiszteletben álló embereknek is akadnak olyan beszólásai, amelyek nem jellemzők rájuk.