Vajon mit rejthet egy kora középkori fazekasműhely hulladékgödre?
Cégünk munkatársai épp különleges leleteket restaurálnak, amelyek a régészeti leletekben gazdag, biharkeresztesi lelőhelyről kerültek elő.
Munkatársaink jelenleg elképesztő mennyiségű, 60 rekesznyi, megközelítőleg 100 darab edényt restaurálnak, amelyek a régészeti leletekben gazdag, biharkeresztesi lelőhelyről, egy 9. századi fazekas műhely hulladék gödréből kerültek elő. A restaurálás során kiderült, hogy a leletek anyaghibásak vagy éppen az égetés során lettek selejtesek. Izgalmas feladat, de már alig várjuk a végeredményét!
A restaurálási munkálatokkal a Déri Múzeum bízott meg minket, amit nagy örömmel vállaltunk. További érdekesség, hogy Biharkeresztes és környéke kedvelt helye volt a honfoglaló magyaroknak is, akiknek a jelenlétét a Farkasdombon feltárt honfoglalás kori sírlelet is igazolja.
Híreink
Kiállítás nyílt “Tarsolylemezek – A honfoglaló elit kincsei” címmel
A mai napon a Salisbury kiemelt támogatásával megnyílt a “Tarsolylemezek – A honfoglaló elit kincsei” című kiállítás Szentendrén. Az ünnepélyes megnyitón több munkatársunk is szakmai előadást tartott.
Kincseket rejtettek a bolygatatlan avar kori sírok
Berta Norbert régészünk segítségével összegyűjtöttük az eddigi legfigyelemfelkeltőbb felfedezéseinket a honfoglalás kori magyarokról.
A honfoglaló magyarok nyomában: legemlékezetesebb feltárásaink
Berta Norbert régészünk segítségével összegyűjtöttük az eddigi legfigyelemfelkeltőbb felfedezéseinket a honfoglalás kori magyarokról.