Vajon mit rejthet egy kora középkori fazekasműhely hulladékgödre?
Cégünk munkatársai épp különleges leleteket restaurálnak, amelyek a régészeti leletekben gazdag, biharkeresztesi lelőhelyről kerültek elő.
Munkatársaink jelenleg elképesztő mennyiségű, 60 rekesznyi, megközelítőleg 100 darab edényt restaurálnak, amelyek a régészeti leletekben gazdag, biharkeresztesi lelőhelyről, egy 9. századi fazekas műhely hulladék gödréből kerültek elő. A restaurálás során kiderült, hogy a leletek anyaghibásak vagy éppen az égetés során lettek selejtesek. Izgalmas feladat, de már alig várjuk a végeredményét!
A restaurálási munkálatokkal a Déri Múzeum bízott meg minket, amit nagy örömmel vállaltunk. További érdekesség, hogy Biharkeresztes és környéke kedvelt helye volt a honfoglaló magyaroknak is, akiknek a jelenlétét a Farkasdombon feltárt honfoglalás kori sírlelet is igazolja.
Híreink
A töki templomrom dicső korában
Középkori hadurak rajtaütései, nyilak és lándzsák zöreje, megvert és megsebesített közemberek panaszai révén keletkezett egykori iratok jóvoltából lehetőségünk adódik bepillantást nyerni abba, hogyan nézhettek ki a tökihez hasonló falusi templomok a középkori Magyar Királyságban.
Harmadik ütem Pátynál – több száz avar kori sírt tárunk fel
Idén kezdtük a harmadik feltárási ütemet a HelloParks területén, ahol az eddigi feltárások alapján is szintén több száz sír található.
Trágár levél, amiben egy akadémikust is elragadtatott a hőség
A forróság gyakran veszi el az ember eszét, és még a köztiszteletben álló embereknek is akadnak olyan beszólásai, amelyek nem jellemzők rájuk.